Penrite MC-4ST 10W-40

Penrite MC-4ST 10W-40

Dar viena bomba. Ši kartą iš Australijos. Penrite – turbut žinomiausia alyvų kompanija ir kengūrų ir digerido šalies, gyvuojanti nuo 1926 metų. Ja galima pavadinti “nišine” kompanija, nes jie labiau orientuoti į kokybe, nei į ekologiją. Taip, jie turi keletą linijų ekomobiliams, bet dauguma jų alyvų su ganėtinai “riebiu” arba sportiniu priedų paketu. 
Penrite MC-4ST 10W-40 – tai aukštos kokybės pilnai sintetinė alyva, kuri tiks bet kokio galingumo superbike, enduro, street, quad ar kitam keturtakčiui monstrui. Alyva, bazine sudėtimi beveik identiška Red Line. Bet receptūra jų skirtinga. Penrite turi mažiau ZDDP, bet turi arklišką dozę boro, kuris veikia kaip antiwear additives ir kaip detergentas/despersantas. Kaip ir bet kurioje alyvoje, tokie riebus paketai turi antrą medalio pusę – tai didėjantis sulfatinis peleningumas, rūgštinis skaičius TAN. Peleningumas šitos alyvos 1,2, TAN nežinau, bet turėtų būti ne mažas. Šarminis skaičius TBN net 9,8 – pagirtinas rodiklis 👍 . Nenoriu daug varginti visokiais skaičiais – alyva liuks.
Lentelėje matote 4 skirtingų gamintojų alyvas. Specialiai visas parinkau vienodo klampumo. Bet visos 4 yra skirtingų receptūrų. Alyvos, skirtos vienam tikslui, bet visiškai skirtingos savo sudėtimi. Mitai apie visokius trinties modifikatorius, kurių turėtu ar neturėtu būti “motociklinėse” alyvose, išgaruoja kaip dūmas. Sako, kad jei turi pinigų motociklui, tai nepagailėk ir gerai alyvai. Gal kartais ištikrujų vertėtu pamąstyti apie kokybišką produktą, atitinkanti kainos, kokybės ir poreikių santykį.
Kad ir kokia gili žiema dabar už lango – viskas praeis, sniegas nutirps maloniai šildys saulutė ir asfaltas bus sausas. Ir ateis toks savaitgalis, kur tik pasisuksi , kaip pavasariniai vyturiai uždainuos motociklų varikliai……

Dalintis